آمادگی ۱۲۳ مرکز اقامتی ایلام برای پذیرایی از مسافران نوروزی

10 بهمن 1401 ساعت 13:25

آقای فرزاد شریفی روز یک شنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام اظهار کرد: توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارایه خدمات مناسب سفر برای اقشار مختلف است.

وی با بیان اینکه نوروز سال جاری یک نوروز متفاوت با سال های گذشته خواهد بود چرا که با ایام ماه مبارک رمضان مصادف است، افزود: هماهنگی های لازم با دستگاه های اجرایی در استان برای ارایه خدمات بهتر در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه تعداد هتل ها در سطح استان ۱۰ واحد است، اضافه کرد: سه مهمانپذیر، ۵۶ واحد بوم‌گردی و ۵۴ واحد خانه مهمان نیز در استان ایلام آمادگی خدمات رسانی به مردم را در ایام نوروز دارند و در مجموع ۱۲۳ مرکز برای اسکان و پذیرایی از مسافران پیش بینی شده است.

شریفی با بیان اینکه پیش بینی می شود شروع سفرهای نوروزی از ۱۸ اسفند ماه سال جاری آغاز شود ، یادآور شد: دائر کردن بازارچه های موقت صنایع دستی، بهره گیری از توان تشکل های خصوصی و سازمان های مردم نهاد، استقرار راهنمایان مجوزدار در اماکن تاریخی و فرهنگی، توسعه پایگاه های میراث فرهنگی در محل آثار تاریخی مهم و معرفی و شناسایی آثار و جاذبه های گردشگری استان از جمله فعالیت هایی است که در دستور کار میراث فرهنگی و گردشگری استان قرار گرفته است.

وی افزود: مدارس، مساجد و حسینیه های سطح استان با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل اوقاف و امور خیریه در ایام نوروزی نیز آمادگی لازم را برای حضور گردشگران دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان ایلام با اشاره با اقدامات ویژه ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر در ماه مبارک رمضان گفت: الزام به رعایت شئونات ماه مبارک توسط کلیه مراکز اقامتی و پذیرایی، پذیرایی از میهمانان با افطار ساده در مراکز اقامتی و … از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به تقارن نوروز و رمضان و برگزاری آیین ها و رسومات مذهبی این ماه در استان ها از چهارم فروردین اظهار کرد: در ساعات شلوغ نزدیک به اذان در سطح شهرها طرح های ترافیکی شکل می گیرد که استقرار گشت های انتظامی برای ساعات پس از افطار در پارک ها و تفرجگاه ها ضرورت دارد.

شریفی از ایجاد کمپین «سی شصت» برای اطلاع رسانی و همچنین رعایت حال رانندگان و مسافران نوروزی و جلوگیری از حوادث احتمالی در حاشیه شهر خبر داد و افزود: با توجه به اینکه حدود ۶۰ درصد تصادفات جاده ای در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد با ایجاد این کمپین می توان از حوادث احتمالی در ورودی شهر پیشگیری کرد.


کد مطلب: 619

آدرس مطلب: http://www.haghna.ir/vdcjfhemzuqev.sfu.html

پایگاه خبری حقنا
  http://www.haghna.ir