خبر  »  حقوق و محیط زیست12 اسفند 1391 ساعت 16:21

توضیحات سردار احمدی مقدم درباره وقایع اصفهان

توضیحات سردار احمدی مقدم درباره وقایع اصفهان
 

فرمانده ناجا امروز -شنبه- در حاشیه همایش علمی مهارت و دیانت درباره وقایع اخیر استان اصفهان و اعتراضات برخی از کشاورزان استان به بحران کم آبی و طرحهای انتقال آب، گفت: در اعتراضات شرق اصفهان در جایی لوله آب را قطع کرده بودند، این اعتراضات کشته‌ای نداشت و تعدادی چند تن به صورت جزئی مجروح شدند که با وساطت ریش سفیدان، نیروی انتظامی و غیره اوضاع تا حدی آرام شد. اما مسئله همچنان باقی است.

به گزارش سرویس حقوق و محیط زیست حقنا، سردار احمدی مقدم در جمع خبرنگاران به معضل کم آبی در سالهای اخیر اشاره نموده و اظهار داشت: اگر 50 سال پیش این اتفاق پیش می آمد مردم نماز باران می خواندند اما الان می گویند دولت باید برای ما آب بیاورد. پیش بینی ها این است که در سال 2030 بارندگی ها در خاورمیانه کاهش پیدا کند و درگیری و نزاع بر سر آب افزایش یابد. البته مردم ما بسیار فهیم هستند و مدیران نیز باید آنها را قانع کنند و بهتر اوضاع را مدیریت کنند.

وی با اشاره به طرحهای انتقال آب و ناکارآمدیهای آن خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد آب را از جایی به جای دیگر منتقل کنیم این تنها جابجا کردن مشکل از جایی به جای دیگر است، امیدواریم با بهبود بارندگی، سطح آب تخصیص داده شده به مناطق افزایش یابد.

بحران آبی در مناطق خشک و نیمه خشک کشور به دلایل گوناگونی از جمله خشکسالی و عدم توسعه مبتنی بر پتانسیلهای اقلیمی تشدید می شود.
کد مطلب : 69