خبر  »  حقوق و اجتماع9 آبان 1402 ساعت 10:37

بازگشایی درمانگاه هلال احمر در افغانستان

بازگشایی درمانگاه هلال احمر در افغانستان
 
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از بازگشایی درمانگاه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در شهر زرنج افغانستان خبر داد.

به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ پیمان نامدار روز دوشنبه در رابطه با اقدامات انجام شده برای شروع فعالیت دوباره مرکز سلامت جمعیت هلال احمر ایران در زرنج، گفت: در راستای پیگیری‌های مستمر رییس جمعیت هلال احمر از نماینده ویژه ریاست جمهوری در امور افغانستان و مقامات وزارت امورخارجه در کابل و همچنین مذاکرات صورت گرفته با رییس هلال احمر افغانی در چندین نوبت به منظور بازگشایی دوباره این مرکز در زرنج افغانستان، این موضوع در نهایت به نتیجه رسید.

وی اظهار داشت: بر همین اساس مرکز درمانی هلال احمر می‌تواند به فعالیت خود ادامه داده و از روز گذشته این مرکز بازگشایی شد.

نامدار ادامه داد: اقدامات اولیه برای آماده‌سازی فعالیت دوباره آن مرکز سلامت در حال انجام است و پس از راه‌اندازی، معاینه‌های تخصصی و جراحی‌های عمومی در این مرکز انجام می‌شود.

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بازگشایی این مرکز درمانی به اهتمام نماینده ویژه رییس جمهوری در امور افغانستان و مدیران وزارت خارجه انجام شد و امید است در ادامه بتوان در راستای توسعه این مرکز گام‌های مثبتی برداشت.
کد مطلب : 678