خبر  »  حقوق و اجتماع30 تير 1401 ساعت 9:31

نقاط تکمیل نشده بزرگراه ایلام- مهران تا اربعین تکمیل یا برای عبور اضطراری آماده می شوند

نقاط تکمیل نشده بزرگراه ایلام- مهران تا اربعین تکمیل یا برای عبور اضطراری آماده می شوند
 
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در دیدار با فرماندار مهران و بازدید از محور ایلام- مهران گفت: نقاط تکمیل نشده بزرگراه ایلام- مهران تا اربعین تکمیل یا برای عبور اضطراری آماده می شوند.
عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان از تلاش شبانه روزی مجموعه راه و شهرسازی، راهداری و پیمانکاران برای تردد راحت و ایمن زائرین در زمان اربعین خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام ، مدیرکل این دستگاه اجرایی در دیدار با فرماندار مهران و بازدیدازمحور ایلام- مهران- پایانه مرزی گفت: تا چند روز آینده 4 کیلومتر دیگر از بزرگراه ایلام- مهران در محدوده روستای بانروشان با اجرای لایه دوم آسفالت به بهره برداری خواهد رسیدودوکیلومتردیگر نیز بعد ازتقاطع روستای چم آب  نیز تا اربعین تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت ، ضمن اینکه پل کیلومتر 56 منطقه کنجانچم در مسیر رفت این بزرگراه تکمیل و نقاط پر حادثه این منطقه حذف و 20 کیلومتر از آسفالت بزرگراه ایلام مهران نیز اصلاح و مورد روکش مجدد آسفالت قرار می گیرد.
عبدالله بهادری افزود: تونلهای در حال احداث و تکمیل محور ایلام مهران به علاوه مسیرهای ورودی و خروجی این تونلها برای عبور اضطراری آماده خواهند شد و کار تکمیل این تونلها( لاینینگ، زیرسازی، روسازی مسیر آنها، روشنایی و ...) بعد از ایام ترافیک اربعین ادامه خواهد یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطر نشان کرد: مسیر اصلی تقاطع غیر همسطح صالح آباد نیز تا اربعین سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و تکمیل کامل این تقاطع تا پایان سال به انجام می رسد.
وی در خصوص شش بانده شدن مسیر مهران تا پایانه برکت گفت: عمده عملیات اجرایی شش بانده شدن این مسیر وافزودن یک مسیر برای عبورافراد پیاده به انجام رسیده وتلاش خواهد تااربعین بتوانیم با افزودن دو باندبه 4 باند قبلی این مسیر( مهران- پایانه برکت) زمینه تسهیل تردد خودروهای عمومی و اتوبوسها به این پایانه را تسهیل نماییم.
بهادری خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی دو تقاطع غیر همسطح سه راهی امام زاده سید حسن و سه راهی آذر نیز در حال اجرا است که با پرداخت خسارت و رفع معارضین محلی و تأمین اعتبار روند اجرای این تقاطع ها نیز به زودی تسریع می شود. 
کد مطلب : 520