خبر  »  حقوق و اجتماع8 تير 1401 ساعت 10:09

شرکت گاز استان ایلام به پایداری انرژی برق کمک کرد

سرپرست شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه این مجموعه با نصب مولد اضطراری در شرایط ویژه و فصل گرم سال موجبات تاُمین رفاه عمومی شهروندان و پایداری انرژی شبکه برق شهری را فراهم کرده است، گفت: شرکت گاز استان هر‌ساله در فصل گرم سال و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی به شبکه برق استان کمک می کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ محمود کشاورز با اشاره به اینکه بازرسان شرکت توزیع برق استان در بازدید سرزده از این مجموعه قدردانی کردند، افزود: استفاده از ژنراتور اضطراری مولد برای تاُمین برق مصرفی، جلوگیری از خاموشی برق مصرفی شهری، داشتن فرهنگ بالای کارکنان شرکت در رعایت الگوی مصرف و غیره از مهمترین عوامل در کاهش مصرف برق بوده است.
وی اظهار داشت: این شرکت از طریق راه اندازی دیزل ژنراتور اضطراری و نیز استفاده از سلولهای خورشیدی، برق مازاد بر مصرف خود را بصورت روزانه به شبکه شهری تزریق می‌کند.
سرپرست شرکت گاز استان با بیان اینکه دیزل ژنرانور برق اضطراری این مجموعه به منظور تاُمین برق مورد نیاز شرکت در زمان اوج مصرف راه اندازی شده است، تصریح کرد: با عنایت به لزوم تجهیز شرکت گاز به دستگاه تاُمین برق اضطراری و طی انعقاد تفاهم نامه‌ای با شرکت توزیع برق استان، یک دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت ۵۰۰ کیلو ولت آمپر و فرکانس ۵۰ هرتز و ۱۴۰۰ RPM از ساعت ۹ لغایت ۱۳:۳۰ بصورت روزانه در مدار قرار می‌گیرد.
کشاورز با اشاره به اینکه این دستگاه تا ۵۰۰ کیلو‌‌‌ولت آمپر برق تولید می‌کند و کل جریان برق مصرفی ساختمان شرکت گاز استان را در زمان اوج مصرف بار شبکه برق شهری تاُمین می‌کند، گفت: دستگاه دیزل ژنراتور دارای قابلیت قطع و وصل دستی و اتوماتیک و نیز کنتور دیجیتالی دو‌‌طرفه برای محاسبه توان برق مصرفی را دارا می‌باشد.
وی علاوه بر ژنراتور مولد برق، از بکارگیری و استفاده از سلول های خورشیدی با ظرفیت ۱۰ کیلو‌ولت آمپر به منظور تولید برق مصرفی شرکت و تزریق مازاد آن به شبکه برق استانی خبر داد و گفت: این میزان تولید برق توسط شرکت گاز استان منجر به تقدیر اداره برق از این مجموعه و نصب بنر تقدیر و تشکر از کارکنان شرکت گاز شد.
کد مطلب : 503