خبر  »  حقوق و اجتماع25 بهمن 1391 ساعت 15:31

کاهش آمار زندانیان در زندانهای تهران

دفتر آمار و اطلاعات معاونت برنامه ریزی استانداری تهران اعلام کرد: تعداد کل زندانیان استان تهران در تابستان سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته هشت و 4دهم درصد کاهش یافته است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا) به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی استانداری تهران، بر اساس آمار گردآوری شده در سه ماهه دوم سال جاری، تعداد کل زندانیان استان تهران در تابستان سال جاری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته هشت و 4دهم د رصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، بیش از 96 درصد کل زندانیان را مردان تشکیل می دهند. با این حال تعداد مردان تهرانی در بند، در سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با تابستان سال گذشته دو دهم درصد کاهش یافته است.

این کاهش آمار در حالی رخ داده است که درصد زنان زندانی در زندان های پایتخت در مدت زمان اعلام شده با افزایش 2 دهم درصدی همراه بوده است.

همچنین درصد زندانیان کمتر از 19 سال به کل زندانیان تهرانی نیز با کاهش 6 دهم درصدی و گروه سنی 19 تا 25 سال پایتخت هم 12 درصد گزارش شده که در مقایسه با با سه ماهه دوم سال گذشته حدود 3 درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، بیش از 7 درصد کل زندانیان بی سواد و 7 دهم درصد نیز دارای تحصیلات بالاتر از دیپلم هستند که این اطلاعات هر یک کاهش یک و 3 واحدی و چهار و 3 واحدی را در مقایسه با مدت زمان مذکور را سپری کرده اند.
کد مطلب : 43