خبر  »  حقوق و اجتماع30 آبان 1401 ساعت 11:06

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام؛

۷ هزار ۲٠٠ برنامه هفته بسیج در ایلام اجرا می شود


ایلام_فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: ۷ هزار و ۲٠٠ عنوان برنامه طی هفته بسیج در ایلام برگزار می شود.

سردار جمال شاکرمی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: اعزام پزشک به مناطق محروم، سرکشی از خانواده های شهدا، برگزاری پیاده روی خانوادگی، حضور در نماز جمعه، برگزاری جشنواره جهادگران، افتتاح طرح های سازندگی و محرومیت زدایی، رونمایی از اختراعات بسیجیان و.. از جمله برنامه‌های هفته بسیج در استان است.

وی افزود: همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی، یادواره شهدا، اجتماع یک هزار نفری دانشجویان، اردو راهیان نور برای ۸ هزار نفر از دانش اموزان از دیگر برنامه های این ایام است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: جهت اعزام تیم های های پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و با محوریت بسیج در هفته بسیج مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

سردار شاکرمی در ادامه با اشاره به شعار هفته بسیج سال جاری با عنوان ( بسیج خدمتگزار ملت ایران)، بیان داشت: برنامه های این ایام از روز یک شنبه ۲۹ ابان ماه اغاز و تا روز شنبه پنجم آذرماه سالجاری ادامه دارد.

وی عنوان کرد: روز شمار این هفته از روز یک شنبه ۲۹ آبان با عنوان بسیج مظهر سازندگی و پیشرفت، دوشنبه ۳٠ آبان به عنوان بسیج، مظهر مسجد محوری و جامعه اسلامی، سه شنبه یک اذرماه بسیج، مظفر نوآوری و جهاد علمی، چهارشنبه دوم اذرماه بسیج، مظهر مردم سالاری و ایران قوی، پنج شنبه سوم اذرماه بسبح، مظهر جهاد و شهادت، جمعه ۴ اذرماه بسیج، مظهر ایمان و تربیت اسلامی و شنبه ۵ اذرماه بسیج، مظهر مقاومت و اقتدار ملی نامگذاری شده است.

فرمانده سپاه امیرالمونین (ع) ایلام گفت: خدمات بسیج به جامعه هیچ صف بندی و محدودیتی ندارد، هر فردی از هر قشری که نیازمند باشد خدمات این قشر از جامعه را دریافت می کنند.

وی عنوان کرد: این روزها برخی روستاهای ایلام با مشکل کمبود اب مواجهه هستند. تمامی تجهیزات آبرسانی در اختیار بسیج قرار دارد.

سردار شاکرمی در پایان خاطر نشان کرد: احداث منزل محرومین، اختصاص مستمری به ۷۲٠٠ نفر از رزمندگان فاقد پرونده بالینی و اعطای ۵ درصد پایه جانبازی به این افراد، برگزاری یادواره سه هزار شهید ایلام و خدماترسانی به محرومین سند افتخاری برای سپاه امیرالمونین (ع) ایلام است.

۲۹ آبان ماه تا پنجم آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

خبرنگار : فاطمه خالدی
کد مطلب : 568