خبر  »  حقوق و اجتماع4 آبان 1402 ساعت 12:58

نمایشگاه ایرانی سازان افتتاح شد

نمایشگاه ایرانی سازان افتتاح شد
 


نمایشگاه ایرانی سازان با شرکت بیش از ۶۰ شرکت داخلی تعمیر و نگهداری و تولید کننده قطعات داخلی نفت ، گاز و پتروشیمی در محل نمایشگاه بین المللی چغاسبز ایلام افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار حقنا از ایلام غلام حسین گرشاسبی مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام صبح چهارشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه ایرانی سازان پتروشیمی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی چغاسبز شهر ایلام گفت:این نمایشگاه که برای اولین بار در ایلام افتتاح شده که میدواریم این منبع خیر و برکت برای استان ایلام باشد.

وی افزود: نمایشگاه خودکفایی و ایرانی سازان شاید این را تداعی کند که تمایل نداریم با دنیا تعامل داشته باشیم ولی اینگونه نیست اعتقادات و روایات دینی به صراحت وظیفه ارتباطی ما را با همه انسانها معلوم کرده است و ما بنا نداریم دور خود پیله ای تنیده و با دنیا ارتباط نداشته باشیم.

وی ب اشاره به اینکه، اگر بنا بر تحریم باشد چاره ای جز مقاومت برای ما باقی نمی ماند، ادامه داد:در سالهای گذشته در پتروشیمی ها حتی واشرها که الان به راحتی در کشور ساخته می شوند ساخت کشورهای اروپایی بودند و کشورهای دیگر مانند آلمان و ژاپن اجازه نمی دادند مهندسین ما به تجهیزاتشان دسترسی داشته باشند و تنها از مهندسین خود برای تعمیرات و نصب استفاده می کردند

وی ادامه داد: قدرتهای جهان نمی خواستند ما به خودکفایی دست پیدا کنیم اگر روند سال‌های گذشته ادامه پیدا می کرد و ما خودکفا نمی شدیم چه بسا الان زمین‌می خوردیم چون بهرحال غربی‌ها بنا داشتند این تحریم‌ها را وضع کنند و این فشارهای اقتصادی را تحمیل می کردند.

وی با ذکر این نکته که فقط در سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۷۰۰هزار قلم کالا به ونزوئلا صادرات انجام شده است گفت : این روند قطعا در راستای آیات قرآن و روایات ائمه است و ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم و به کشورهای جهان تکنولوژی و دانش صادر کنیم.

گرشاسبی افزود: خوشبختانه پتروشیمی ایلام توانست در سال گذشته در بین ۱۶ شرکت زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس رتبه اول را کسب کند که این موفقیت بزرگی است

وی با تاکید بر اینکه احداث پارس غربی در استان ایلام یک ضرورت است گفت : استاندار ایلام این دغدغه را دارد که زیر ساخت‌ها را فراهم کند و احداث پارس غربی نیز مستلزم احداث زیرساخت‌ها است و پردیس ها نیز باید فعال شوند.

وی با ذکر این نکته که استانداردهای ساخت داخل باید مدیریت شودگفت : ما باید استاندارد ملی خود را شروع کنیم.

گرشاسبی برپایی اینگونه نمایشگاه را برای استان مفید دانست و ادامه داد: همانگونه که شرکت‌های لوازم خانگی و پوشاک در شهرهای مختلف مکان دائمی دارند ایلام نیز باید مکان دایمی برای احداث اینگونه نمایشگاههایی که در سطح بالاتر برگزار می شوند داشته باشد و برای این کار باید زیر ساخت‌ها فراهم شود.
کد مطلب : 676