خبر  »  حقوق و اجتماع12 دی 1400 ساعت 8:17

کویر مرکزی زیر چترعملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر

کویر مرکزی زیر چترعملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر
 
رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: برخورد جدی با سوداگران مرگ، رصد عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر در نقاط کویری و مناطق منتهی به مرزهای شرقی در دستور کار این پلیس است.

 ایرنا، ‌ سرهنگ "علی عسکری" امروز شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: توسعه شبکه های اطلاعاتی، کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور به منظور رصد و برخورد قاطعانه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، همواره از اولویت های اساسی پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: برابر تاکیدات سردار "حسین اشتری" فرمانده کل انتظامی کشور برخورد جدی با سوداگران مرگ، رصد عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر در نقاط کویری و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور در دستور کار مرکز عملیات ویژه این پلیس قرار گرفت.

رئیس مرکز عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی کل انتظامی کشور در ادامه به تشریح اقدامات مقابله ای صورت پذیرفته در نقاط کویری طی سه ماه گذشته پرداخت و خاطرنشان کرد: با راهبری و اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیز فعالیت های عملیاتی رده های تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان های شرقی کشور در سه ماه گذشته، بیش از ۴ تن و ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک، متامفتامین (شیشه)، هروئین و حشیش از سوداگران مرگ کشف شد.

وی عنوان کرد: در این ارتباط ضمن دستگیری ۳۳ قاچاقچی، هفت قبضه سلاح و تعدادی خودروی سبک و سنگین نیز از آن ها کشف و ضبط شد.

سرهنگ عسکری بر آمادگی عملیاتی و رزمی تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر تأکید و خاطرنشان کرد: تکاوران پلیس با فراگرفتن آموزش های خاص رزمی و عملیاتی از آمادگی، توان جسمی و اشرافیت بالایی برخوردار هستند و با حضور مقتدرانه خود در مناطق کویری اجازه جولان به برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی و مخلان امنیت نخواهند داد.
کد مطلب : 207