خبر  »  حقوق و اجتماع2 خرداد 1401 ساعت 8:42

پنجمین جلسه "قرارگاه عبور از پیک تابستان ۱۴۰۱" در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد

پنجمین جلسه "قرارگاه عبور از پیک تابستان ۱۴۰۱" در شرکت آب و فاضلاب استان ایلام برگزار شد
 
1 خرداد ماه پنجمین جلسه "قرارگاه عبور از پیک تابستان ۱۴۰۱" با هدف برنامه ریزی، جهت جلوگیری از تنش آبی، در شهرستان چوار با حضور مدیرعامل و اعضاء قرارگاه و مدیر امور ابفای شهرستان چوار در محل دفتر مدیرعامل شرکت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، مدیرعامل آبفای استان در این جلسه در ابتدا با تاکید بر تکریم ارباب رجوع بیان داشت: تمامی کارکنان باید تکریم ارباب رجوع، افزایش رضایت مندی و همچنین پاسخگوئی مناسب و ارائه خدمات به موقع و سریع و اجرای اهداف تعیین شده شرکت را در دستور کار قرار دهند. و ارتباط با مراجعین و ارباب رجوع باید با کمال احترام باشد.

پرویز ناصری افزود: برای گذر از پیک بار تابستان، حداکثر همکاری باید صورت گیرد تا با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی احتمالات، اقدامات پیشگیرانه برای تأمین آب آشامیدنی به عمل آید.

مدیرعامل آبفای استان با بیان اینکه بیشتر شبکه توزیع آب شهر چوار فرسوده و باید بهسازی شود گفت: این مسئولیت بر عهده آب و فاضلاب است و ما نیز با تکیه بر امکانات و توانایی های خود  باید تلاش کنیم با تعامل با فرمانداری شهرستان و تحصیص اعتبارات لازم نسبت به بهسازی و اصلاح شبکه های فرسوده اقدام نماییم.

وی، ورود قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توسعه آبرسانی در روستاها را به فال نیک گرفت و افزود: مشارکت آبفا و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توسعه آبرسانی نوید بخش روزهای خوبی خواهد بود.

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به لزوم مدیریت مصرف آب با توجه به محدودیت منابع گفت: با توجه به شرایط موجود چاره ای جز  مدیریت مصرف آب نداریم از این رو می طلبد، مشترکین نیز با در اولویت قرار دادن مصرف بهینه، آبفا را در توسعه و بهسازی شبکه های آبرسانی یاری کنند.
 
ناصری با تاکید بر نظارت و پیگری انجام فعالیت ها گفت: هیچ فعالیتی در سازمان، توفیق نخواهد یافت مگر آن که کنترل های لازم نسبت به آن به عمل آمده باشد.

وی ضمن تقدیر از مدیر آبفای شهرستان چوار خواستار پیگیری بیشتر امورات محوله شدند.

سپس مدیر امور ابفای شهرستان چوار به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری  خود پرداختند و به ارائه راهکارهای لازم برای جلوگیری از هرگونه قطعی آب پرداخت.

روح الله یوسفی افزود: یکی از چالش‌های اصلی در شهر چوار فقدان فرهنگ استفاده مردم از تانکر ذخیره آب است و همین موضوع باعث شده در مواقع قطعی و نوسان شبکه آب شهروندان دچار مشکلاتی در تامین آب مورد نیاز و ضروری خود باشند.

وی همچنین با اشاره به مصرف دو برابری الگوی آب از سوی مردم این شهرستان نسبت به میانگین مصرف کشور هشدار داد و گفت: ادامه این روند  چوار  را با بحران آب مواجه می کند.

مدیر امور ابفای شهرستان چوار یکی دیگر از مشکلات را پراکنده بودن روستای شهرستان دانستند و گفت: خدمات رسانی به این روستاها با توجه به پراکنده بودن خانوارها و هزینه های بالای نگهداری از تاسیسات آبرسانی، سخت و دشوار است.

یوسفی یکی دیگر از مشکلات اساسی آبفای شهرستان را وجود انشعابات غیر مجاز و به تبع آن مصارف بی رویه غیرمجاز دانست.

وی ادامه داد: 56روستا در چوار تحت پوشش شرکت آبفا هستند که با توجه به کاهش نزولات جوی و کاهش آبدهی چشمه های تامین کننده آب،  بیشتر  این  روستا به صورت سیار آبرسانی می‌شوند. و کمبود تانکر ابرسان هم یکی دیگر از این مشلات می باشد.

در ادامه اعضای قرارگاه نیز دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را تشریح و برنامه‌های آتی برای کاهش تنش آبی در شهرستان های فوق  را ارائه نمودند.
کد مطلب : 469