خبر  »  حقوق و اجتماع19 تير 1401 ساعت 19:00

ریاست کل دادگستری ایلام:

بازرسی‌ها خیرخواهانه و در راستای ارتقای عملکرد دستگاه‌هاست

به گزارش روابط عمومی بازرسی استان ایلام، علیمحمدی در نشست تعاملی و دیدار صمیمانه با بازرس‌کل و کارکنان بازرسی کل استان ایلام بیان کرد: قویترین نیروها از نظر تخصصی و فنی در دستگاه قضایی، در سازمان بازرسی هستند و مأموریت های خود را بخوبی می‌شناسند.

وی بر لزوم شناساندن سازمان بازرسی تاکید کرد و افزود: باید جریان تشکیل پرونده بازرسی و تهیه و ارسال گزارش بازرسی برای همکاران قضایی تشریح شود تا بدانند که این گزارش‌ها حاصل زحمات و تلاش‌های افراد متعدد است که در راستای مقابله با فساد اداری و مالی و رفع نارسایی‌ها تنظیم می‌شود و این را می گویم تا همکاران قضایی هم بیشتر مطلع شوند.

علیمحمدی با اشاره به اینکه باید مجموعه بازرسی‌کل استان تقویت شود، بیان کرد: تقویت سازمان بازرسی، تقویت سازمان اداری هوشمند و سالم است. لازمه پاک‌سازی محیط سازمانی و سلامت اداری، قوت و تقویت سازمان بازرسی است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام بیان کرد: مدیر باید با تقوا باشد زیرا تقوا یک ترمز است تا هر آنچه که خودش بدون توجه به اصول اعتقادی و عقلی تشخیص می‌دهد را عمل نکند و نظارت‌ها همانند یک ترمز عمل می‌کند مانع از بروز خطا می‌شود، لذا باید سازمان‌ها و ادارات باید نظارت‌ها را قبول کنند، اما نظارت‌ها در وقت خودش باشد و منجر به پیشگیری شود. ابتدا بحث صیانت از اداره و مدیران و کارکنان و پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات مدنظر قرار گیرد.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست همکاری جامعی با بازرسان و ناظران را داشته باشند و بدانند هر بازرسی منجر به حکم قضایی نیست، بلکه بسیاری از بازرسی‌ها با تذکر و مذاکره حل خواهد شد.

علیمحمدی از بازرس‌کل استان ایلام که مخلصانه و مجدانه زحمت می‌کشند و از نیروهای خدوم بازرسی و کارکنان دقیق و زحمت‌کش بازرسی‌کل استان تقدیر و تشکر کرد.

بازرس کل استان ایلام نیز گفت: سال گذشته 11 هزار و ۱۸۹ امتیاز برای ۲۶۷ فقره گزارش کسب شد که نسبت به سال ۹۹ پنج برابر معادل ۵۸۰ درصد رشد داشته و ۳۱۲ مورد اثربخشی ثبت شده که برای این اثربخشی ها ۲۲ هزار و ۷۹۸ امتیاز با ۴۰۰ درصد رشد در مقایسه با عملکرد سال 1399 دریافت کرده‌ایم.

مهدی اصلانی با بیان اینکه مدیران سرمایه های نظام هستند، افزود: هدف بازرسی کاهش میزان خطا، جرایم و فساد در دستگاه های اداری و حفظ مدیران قانون مدار است و در راستای سیاست مبارزه قاطع با تخلفات و مفاسد اداری و مالی آمار محکومیت اداری و انضباطی 91 نفر در سال 1400 و 18 فقره کیفرخواست و 2 نفر رأی دادگاه محکومیت کیفری متهمان در سال 1400 دریافت شده است.

وی از حمایت های ویژه دادگستری و دادستانی از مجموعه بازرسی کل استان به عنوان تضمین کننده اجرای تذکرات و هشدارهای نظارتی و الزامات قانونی همکاری دستگاه ها در ارائه اسناد و مدارک و اجرای پیشنهادهای بازرسی تشکر و بر تقویت تعاملات و حمایت‌ها برای پیشبرد مأموریت‌های سازمانی مندرج در سند تحول قضایی تأکید کرد.

در پایان این جلسه که با حضور ریاست کل دادگستری، بازرس کل استان و معاونان دادگستری استان در جمع کارکنان بازرسی کل استان برگزار شد، آیین تکریم و معارفه بازرسان قضایی و ذی حسابان جدید و قدیم بازرسی کل و همچنین تقدیر از بازرس نمونه صورت گرفت.
کد مطلب : 514