خبر  »  حقوق و اجتماع25 بهمن 1391 ساعت 15:33

پرونده قتل زن ایرانی در لاس وگاس، وارد مرحله جدیدی می شود

رئیس دادگاه کیفری تهران برای حل معمای زن ایرانی در آمریکا از پلیس این کشور خواست از تنها شاهد این جنایت تحقیق کرده و اظهارات او را به دادگاه ایران ارسال کند. 

به گزارش حقنا به نقل از مهر، ژانویه 2007، مأموران پلیس شهر لاس‌وگاس آمریکا، از وقوع قتل زن جوانی در منزلش، با خبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه، متوجه شدند جسد متعلق به زنی ایرانی است. با انجام تحقیقات بیشتر، شوهر این زن به اتهام قتل دستگیر شد و به قتل همسرش اعتراف کرد. وی درباره انگیزه خود در ارتکاب به قتل همسرش گفت: بعد از ازدواج با همسرم، متوجه شدم که او با مردی آمریکایی رابطه دارد. به او درباره این رفتارش تذکر دادم و او هم به من تعهد داد که به رابطه خود با آن مرد آمریکایی پایان دهد. بعد از آن،‌ به دیدار آن مرد رفتم و به او گفتم که به همسرم علاقه دارم و اجازه نخواهم داد که او را از من جدا کنی. او هم به من گفت: باید همسرت را ترک کنی. این حرف او را جدی نگرفتم، ولی بعد از مدت‌ها، فهمیدم که او قصد کشتن من را داشته‌ است. یک روز که به خانه آمدم و آنها را در خانه دیدم، با اسلحه‌ای که در اختیار داشتم همسرم را کشتم ولی آن مرد از خانه فرار کرد.

این مرد ایرانی، با حکم دادگاه آمریکا تا قبل از زمان رسیدگی به پرونده، در بازداشت خانگی بود و توسط پابند الکترونیکی کنترل می‌شد. مقامات قضایی ایران از طریق اینترپل، از فرار متهم و ورود وی به ایران باخبر شدند و سرانجام وی را در حوالی ولنجک، دستگیر کردند.

متهم بعد از دستگیری، با قرار وثیقه آزاد و جلسه رسیدگی به اتهام قتل همسرش، روز 23 خرداد سال 89 در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. متهم در این جلسه منکر قتل همسرش شد.

بعد از اظهارات متهم، رئیس دادگاه و مستشاران وارد شور شدند و متهم را به علت شبهه در قتل عمد، به پرداخت دیه و حبس، محکوم کردند. 

پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات، با بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره مبنی بر تبرئه متهم از قتل عمد را نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره، به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران فرستادند.

دیروز محاکمه متهم در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. در این جلسه متهم اظهارات قبلی خود را تکرار کرد و منکر قتل همسرش شد.

در ادامه رئیس دادگاه از پلیس آمریکا خواست تا از شاهد این جنایت تحقیق کند و نتیجه تحقیقات و اظهارات شاهد را به دادگاه ایران ارسال کند.

جلسه دادگاه برای بررسی اظهارات تنها شاهد ماجرا به روز دیگری موکول شد.
کد مطلب : 44