خبر  »  حقوق و اجتماع5 بهمن 1401 ساعت 9:04

اعتکاف فرصتی برای معنویت و بصیرت افزایی در بین جوانان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار روز سه شنبه در نشست ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی با موضوع اعتکاف ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب با قدردانی از برگزار کنندگان مراسم اعتکاف در سنوات گذشته اظهار داشت: در مراسم اعتکاف امسال فضا برای کار های فرهنگی باز گذاشته شود و صرفا برنامه ها و ادعیه مخصوص این ایام مد نظر نباشد.

وی با بیان اینکه ایام اعتکاف فرصتی برای معنویت و بصیرت افزایی در بین جوانان است، افزود: در حالیکه امروز شاهد جنگ ترکیبی دشمن در کشور هستیم، برگزاری آیین معنوی اعتکاف سنگر محکم و خاکریزی مطمئن در برابر بیگانگان خواهد بود.

آماده سازی ۵۵ مسجد در ایلام برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف

مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام نیز در این نشست گفت: از گذشته برگزار کننده سنت حسنه اعتکاف هیئات امناء و مذهبی مساجد بوده و این اقشار همواره در خط اول استقبال از معتکفین بوده اند.

حجت الاسلام محمد علی نجفی با بیان اینکه امسال سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد مردمی در برگزاری اعتکاف نقش تسهیل گری خواهند داشت، افزود: در واقع مردم با استفاده از ظرفیت ها، اعتکاف را برگزار و مدیریت خواهند کرد.

وی در ادامه از آماده سازی ۵۵ مسجد در استان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰ مسجد در شهرستان ایلام آماده استقبال از معتکفین است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام تصریح کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این مراسم معنوی می توانند عدد ۱ را به سرشماره۳۰۰۰۱۷۴۲ ارسال و از طریق لینک ثبت نام ارسالی، برای شرکت در این مراسم معنوی نام نویسی کنند.

نجفی در پایان عنوان کرد: رسانه ها و صدا و سیما در امر اطلاع رسانی و تبلیغ هر چه باشکوه تر برگزاری این سنت حسنه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

لازم به ذکر است؛ این نشست با حضور مسئولین ادارات و تشکل های دینی و نمایندگان ستاد مردمی اعتکاف و در محل حسینیه حضرت زینب کبری (س ) دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزار شد،
کد مطلب : 614