خبر  »  حقوق و اجتماع25 خرداد 1401 ساعت 9:27

بازرسی‌فنی بال حمایتی سازمان برای تولید و توزیع گازرسانی پایدار است

بازرسی‌فنی بال حمایتی سازمان برای تولید و توزیع گازرسانی پایدار است
 

سرپرست بازرسی‌فنی شرکت ملّی گاز ایران با اشاره به اینکه بازرسی‌فنی بال حمایتی سازمان برای تولید و توزیع گازرسانی پایدار در سطح کشور است، گفت: این مجموعه بسیاری از مسائل را از زاویه فنی نگاه می‌کند که قطعی و یا حوادث گاز نداشته باشیم و بر‌اساس جایگاه، یکی از بهترین ارکان برای داشتن تولید و توزیع پایدار گاز است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ ابوالفضل وروانی‌فراهانی در بازدید از شرکت گاز استان ایلام افزود: بازرسی‌فنی به عنوان چشم بیدار سازمان با اعمال بازرسی در مراحل خرید تجهیزات و قطعات و نیز در زمان نصب آنها با انجام تست‌های عملکردی، حضوری فعال دارد و به همین سبب احتمال بکارگیری و استفاده از تجهیزات و قطعات غیر استاندارد به حداقل می رسد.
وی اظهار داشت: بازرسی‌فنی با کنترل انطباق خدمات و محصولات سازنده‌های داخلی با استاندارد‌های مرجع و بین‌المللی و با کمک به رفع نواقص و ایرادات آنها به منظور ارتقای کیفیت محصولات داخلی، در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی، نقشی اساسی در بهبود کیفیت محصولات تولید داخل را ایفا می کند.
وروانی‌فراهانی با بیان اینکه در گذشته بازرسی‌فنی هیچ چتر حمایتی برای شرکت‌های فرعی نداشته است، تصریح کرد: در گذشته بازرسی‌فنی به سمت دارایی‌های فیزیکی و کارهای غیر از بازرسی‌فنی سوق داده‌شده که قرار است سیاستگذاری‌ها و نظارت عالیه بر عملکرد استانها داشته باشد و با نگاه حمایتی و غیره مسائل را حل کند.
سرپرست بازرسی‌فنی شرکت ملّی گاز ایران با اشاره به اینکه این واحد فنی با استفاده از علم‌روز، دانش و تخصص، سلامت تجهیزات برای پایداری تولید و توزیع گاز را تضمین می کند، خاطرنشان کرد: با استفاده از سیستم‌های کنترلی و نظارتی، ایمنی و سلامت تجهیزات، راه برای تولید مستمر و پایدار هموار می‌شود.
وروانی‌فراهانی با بیان اینکه بازرسی‌فنی در اجرای پروژه‌ها و یا احداث یک طرح برای تاُمین و نصب کالا دستورالعمل‌ها و استاندارد‌ها را رعایت و یکی از بازوان پژوهش به حساب می‌آید، گفت: در حوزه لیست تاُمین کنندگان کالا، بازرسی‌فنی حرف اول را می‌زند و از نصب کالای غیر استاندارد جلوگیری می کند.
همچنین در این بازدید سرپرست شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه در حال‌حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، گفت: با توجه به در‌حال اتمام بودن گازرسانی روستایی استان، تغییر فاز عملکردی این مجموعه از یک شرکت پروژه‌محور به یک شرکت بهره‌بردار ضروری است که به مدد تلاش جهادی همکاران شرکت، این موضوع عملیاتی می شود.
محمود کشاورز با بیان اینکه این تغییر استراتژی از سالیان گذشته با بهینه‌سازی سیستم‌ها و گسترش دولت الکترونیک در این شرکت آغاز شده و در آینده نیز باقیمانده این تغییرات استمرار خواهد یافت، افزود: حذف قبوض کاغذی بعنوان اولین شرکت استانی در کشور، ایجاد سیستم نشت‌یابی GIS محور و پیاده‌سازی GIS در سطح شرکت از نمونه کارهایی است که در راستای این تغییر استراتژی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۶ شهر استان و ۵۱۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، اظهار داشت: در مجموع این استان دارای ۶۱۷ روستا می‌باشد که از این تعداد ۵۱۵ روستا گازدار، ۴۴ روستا در‌دست اقدام و مابقی فاقد توجیه گازرسانی هستند که نیاز به اخذ مجوز خاص برای گازرسانی می‌باشند که در‌دست بررسی و مطالعه است.
سرپرست شرکت گاز استان با اشاره به اینکه این شرکت در راستای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب گام برمی‌دارد، تصریح کرد: برای خدمات‌رسانی به جامعه‌هدف باید از توانمندی و جوان‌سازی نیروهای انسانی حمایت بیشتر شود تا از این طریق به مشتریان خدمات مناسبتری ارائه شود.
کشاورز با بیان اینکه بازرسان‌فنی چشمان تیز‌بین مجموعه شرکت‌های گاز استانی برای تاُمین کالای باکیفیت هستند، اظهار داشت: می‌بایست جایگاه بازرسی‌فنی در شرکت‌های گاز استانی تقویت شود تا از این طریق ضمن توزیع پایدار گاز، ایمنی و رضایتمندی برای مشترکین به همراه داشته باشد.
کد مطلب : 489