خبر  »  حقوق و اجتماع8 شهريور 1401 ساعت 13:20

مرزبانان هنگ مرزي دهلران در حوزه گروهان مرزي 105موفق به کشف و مهار220راس احشام قاچاق،قبل از خروج از مرز شدند

مرزبانان هنگ مرزي دهلران در حوزه گروهان مرزي 105موفق به کشف و مهار220راس احشام قاچاق،قبل از خروج از مرز شدند
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني فرماندهي مرزباني استان ايلام، سرهنگ ستاد "فرج رستمی" فرمانده مرزبانی استان ایلام با اعلام این خبر بیان داشت: در راستاي تحقق منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و در ادامه طرح تشديدكنترل نوار مرزي و جلوگيري از قاچاق، مرزبانان اين فرماندهي در گروهان مرزي دهلران،منطقه آبراه نصريان محموله دام سنگين قبل از خروج از کشور را کشف و مهار نمودند.
سرهنگ ستاد"فرج رستمی"فرمانده مرزبانی استان ایلام در ادامه با اشاره به مناسبت هاي مذهبي پيش رو در اربعين حسيني و مخاطرات در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: مرزبانان غيور اين مرزبوم با تمام توان خود در برابر مخلان امنيت ايستاده که ثمره اين تلاشها برقراري نظم و امنيت پايدار در مرزها مي باشد.
وي با بيان اينکه موضوع دستگيري قاچاقچيان احشام هميشه در دستورکار است بيان داشت:با توجه به وضعيت جغرافيايي منطقه و شيوه جديد قاچاقچيان مبني بر رها نمودن دام در نزديکي صفر مرز خود از معرکه متواري ميشوند،پس ازپاکسازي و شمارش اوليه احشام تعداد 220 راس گوسفند کشف و ضبط ، موضوع تحت بررسي است .
وي خاطرنشان کرد:دفاع از مرزهاي ايران و سرحدات ميهن اسلامي، خط قرمز نظام جمهوري اسلامي ايران است و مرزبانان سلحشور نيروي انتظامي در راستاي تحقق شعار سال و تامين امنيت مردم، با هرگونه ناامني و قاچاق در مرزها قاطعانه برخورد خواهند کرد.
کد مطلب : 551