خبر  »  حقوق و اجتماع25 بهمن 1391 ساعت 14:25

80 نفر اراذل و اوباش در جنوب غرب تهران بازداشت شدند

80 نفر اراذل و اوباش در جنوب غرب تهران بازداشت شدند
 
پلیس تهران از دستگیری بیش از 80 نفر از اراذل و اوباش و خفت گیر جنوب غرب تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حقوقی، قضایی و انتظامی ایران (حقنا) به نقل از مهر، سردار حسین ساجدی نیا روز چهارشنبه در حاشیه اجرای دهمین طرح مبارزه با اخلالگران و اراذل و اوباش پایتخت در جمع خبرنگاران گفتت: این مرحله از طرح از ساعت 4 بامداد امروز آغاز و طی آن بیش از 80 نفر از اراذل و اباش، سارقان و خفت گیران که اقدام به ایجاد شرارت کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند. البته اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این مرحله از طرح در جنوب غرب تهران و محله های خانی آباد، نازی آباد و عبدل آباد به اجرا درآمد افزود: این طرح ها براساس خواست مردم و در راستای اجرای طرح امنیت محله محور به اجرا در آمد.

ساجدی نیا با بیان اینکه در 9 مرحله طرح اراذل و اوباش که در سال جاری برگزار شد 1363 اراذل و اوباش دستگیر شدند تاکید کرد: طرح برخورد با اشرار، سارقان، موادفروشان و ناامن کنندگان نظم اجتماعی ادامه دارد و با توجه به اینکه به روزهای پایانی سال و خرید نزدیک می شویم کنترل ماموران تشدید می شود.

به گفته رئیس پلیس تهران شهروندان می توانند هرگونه گزارش مردمی را در تماس با پلیس 110 اطلاع دهند و مطمئن باشند به گزارشات آنها در مورد اراذل و اوباش در کمترین زمان رسیدگی می شود.

ساجدی نیا با بیان اینکه 99 درصد دستگیر شدگان طرح امروز سابقه دار هستند افزود: بسیاری از این افراد اراذل و اوباش سطح یک و دو پایتخت بوده که خودشان دارای چندین نوچه هست. البته ماموران کلانتری با اراذل و اوباش سطح سه نیز برخورد می کنند. بسیاری از اراذل و اوباش دستگیر شده حکم شان از سوی مرجع قضائی صادر شده و اکنون در زندان هستند.

وی با اشاره به حمله شبانه 4 اراذل و اوباش به یک درمانگاه در شرق تهران گفت: بلافاصله پس از اطلاع ماموران پلیس 110 وارد عمل شدند و با شلیک به این افراد سه نفر از آنها دستگیر و یک نفر نیز با گلوله پلیس مجروح شد که هم اکنون در بیمارستان بستری است.
کد مطلب : 27