خبر  »  حقوق و اجتماع11 تير 1401 ساعت 14:10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام:

آزادسازی مهران نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس است

آزادسازی مهران نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس است
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: عملیات کربلای یک در دهم تیرماه سال ۱۳۶۵ که منجر به آزاد سازی مهران شد، حلقه‌ای از زنجیره پیروزی‌های غرورآفرین رزمندگان اسلام است و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس به شمار می‌‌آید.

مدیرکل بنیاد استان ایلام در سالروز آزادسازی مهران در گفتگو با ایثار، گفت: عملیات کربلای یک در دهم تیرماه سال ۱۳۶۵ که منجر به آزاد سازی مهران شد، حلقه‌ای از زنجیره پیروزی‌های غرورآفرین رزمندگان اسلام است و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس به شمار می‌‌آید، چرا که در این عملیات اراده پولادین و الهی ملت ایران و صلابت به‌ یادماندنی آنان در برابر دنیای کفر نمایان شد.

دکتر جمال اسدی افزود: روزهای ماندگار و سرنوشت‌ساز هشت سال دفاع مقدس نشانگر اوج خداباوری و ایمان حضرت امام خمینی (ره)، شجاعت و شهامت فرماندهان و ازخودگذشتگی رزمندگان اسلام است که به عنوان مقطعی درخشان و حماسی برای ملت ایران شناخته می ‌شود.

وی مهران را دیار مقاومت، پایمردی و شهادت طلبی رزمندگان اسلام نامید و ادامه داد: در دوران دفاع مقدس و ۸ سال جنگ تحمیلی، خون پاک و مطهر بیش از شش هزار شهید والامقام بر خاک مقدس مهران جاری شد و با آزادسازی این شهر معادلات و برنامه ریزی های رژیم بعثی بر هم ریخت و ضربه اساسی و تعیین کننده ای بر پیکر دشمن متجاوز وارد آمد
کد مطلب : 507