خبر  »  حقوق و سیاست14 اسفند 1391 ساعت 15:16

سفیر ایران در یونسکو: آینده در گرو قانون است

نماینده و سفیر ایران در یونسکو گفت: پیشرفت و سعادت در پرتو قانون اساسی است.

به گزارش حقنا به نقل از ایسنا، محمدرضا مجیدی در مراسم رونمایی از کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در بیرجند، اظهار کرد: آینده در گرو قانون است.

وی مساله شناسی، پاسخگویی به پرسش‌های نسل با بیان علمی و مطالعه تطبیقی را محتوای کتاب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: کلیات حقوق اساسی به مشترکات قانون می‌پردازد و وجه تمایز آن ولایت فقیه، مردم داری و دین داری و مردم سالاری است.

مجیدی با بیان اینکه پیشرفت و سعادت دنیا در پرتو قانون اساسی است، افزود: نظام سازی در هر کشور بسته به فرهنگ و اقلیم آن کشور متفاوت است.

حسین فرزانه پور رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند نیز گفت: بعد عمومی قانون اساسی در کشورهایی که درس آشنایی با قانون اساسی برای دانشجویان رشته حقوق به عنوان واحد درسی ارائه می‌شود بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه تمامی قوانین برگرفته از قانون اساسی است، خاطرنشان کرد: بعد تخصصی کتاب قانون اساسی برای دانشجویان علوم سیاسی بسیار پر اهمیت است.

فرزانه پور احاطه نویسنده کتاب به موضوع، جامعیت و روان بودن مطالب را مهمترین نقاط قوت کتاب قانون اساسی دانست و یادآور شد: تهیه این کتاب تحت عنوان حقوق اساسی و کمرنگ بودن نقد و تحلیل را نقاط ضعف این کتاب است.
کد مطلب : 75