خبر  »  حقوق و اجتماع3 اسفند 1401 ساعت 9:16

شهردار دلگشا در جلسه نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده گفت:

50 هکتار بافت فرسوده و قدیمی در شهر دلگشا وجود دارد
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر دلگشا، مهندس محمدی مقدم شهردار دلگشا با حضور در جلسه نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده که در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام و به ریاست منصور بیگی معاون اداره راه و شهرسازی استان برگزار گردید، اذعان داشت: حدود 50 هکتار از شهر دلگشا دارای بافت فرسوده می باشد و برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی در برابر خطرات و بلایای طبیعی، اقدامات لازم در خصوص ساماندهی، نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده و اهدای وام های مربوطه در این راستا به متقاضیان، باید هرچه سریع تر در دستور کار قرار گرفته و اجرایی گردد.
شهردار دلگشا، بیان کرد: با هدف بازسازی و بهسازی فضای شهری، محلات قدیمی، بافت های فرسوده و همچنین ارتقای سطح خدمات عمومی، مناطق و محلات دارای بافت فرسوده شهر دلگشا توسط واحد شهرسازی شهرداری دلگشا شناسایی شده اند.
محمدی مقدم گفت: به جز محله گراوند که دارای بافت جدید می باشد، محلاتی همچون محله مرکزی، محله شهرک غدیر و محله سعادت آباد، دارای بافت فرسوده هستند.
وی یادآور شد: با اجرای عملیات نوسازی بافتهای فرسوده، کوچه ها و خیابنهای مجاور این بافتها، دچار فرسودگی خواهند شد و ما از مسئولین استان و شهرستان تقاضا داریم تا اعتبارات لازم در خصوص جدولگذاری و آسفالت معابر مربوطه، را در اختیار شهرداری دلگشا قرار دهند.
پس از سخنان شهردار دلگشا و در پایان این جلسه، منصور بیگی معاون اداره کل راه شهرسازی استان ایلام حمایت همه جانبه را از نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهر دلگشا اعلام نمود و گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، شهروندانی که در خصوص نوسازی بافت های فرسوده اقدام نمایند، از 50 درصد تخفیف عوارض شهرداری و 50 درصد تخفیف نظام مهندسی و همچنین از اخذ وام کم بهره و بازده چندین ساله در قالب بسته حمایتی، برخوردار خواهند شد.
کد مطلب : 644