خبر  »  حقوق و اجتماع10 بهمن 1401 ساعت 13:24

مدیرعامل شرکت گاز استان:

۸۹ روستا و واحد صنعتی ایلام در دهه فجر گازدار می شوندمدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۲۶ روستا و ۶۳ واحد صنایع اقتصادی و تولیدی در سطح استان به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ " محمود کشاورز" افزود: این مناطق شامل ۸ روستای هلیلان، یک روستای ملکشاهی، ۸ روستای دهلران، یک روستای چرداول، ۳ روستای آبدانان، یک روستای ایلام، ۳ روستای دره‌شهر، یک روستای چوار و ۶۳ واحد صنعتی در اقصی نقاط استان هستند.
وی با اشاره به اینکه با گازرسانی به این تعداد روستا، بیش از یکهزارو ۲۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند، اظهار داشت: برای گازرسانی به این تعداد روستا و صنایع بیش از ۴۹۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت ملّی گاز ایران هزینه شده است.
وی از گازرسانی به ۶۳ مورد از صنایع و واحد‌های تولیدی و اقتصادی در سطح استان در ایام‌الله دهه فجر خبر داد و گفت: علاوه بر این، تعداد ۳۳ واحد صنعتی و تولیدی دیگر با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال تا پایان سال‌جاری نیز گازدار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به ۸ روستای هلیلان گدمسیر در این ایام خبر داد و تصریح کرد: این روستاها شامل پیاز آباد، بیشی علیا، تورم، رودبره، سرچلوسکان علیا و سفلی، کلگه و بهار‌دول هستند که برای گازرسانی به این تعداد روستا بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
کشاورز با اشاره به اینکه روستای چشمه‌پهن از توابع ملکشاهی با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال گازدار می‌شود، خاطرنشان کرد: روستای تنگ‌قیر از توابع چرداول با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال نیز در دهه فجر گازدار و با گازرسانی به این روستا شهرستان چرداول در ردیف شهرستان‌های سبز استان قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه تعداد ۸ روستا از توابع شهرستان دهلران با اعتباری بالغ بر ۲۰۳ میلیارد ریال در ایام‌الله دهه فجر گازدار می‌شوند، گفت: این روستاها شامل بیشه‌دراز، چم‌هندی، ابوغویر، صمانه، سادات عین‌غانم، سرکمر، خربزان بالا و پائین هستند.
مدیرعامل شرکت گازاستان با بیان اینکه در این ایام ۳ روستای آبدانان شامل سرابنقل، سیاه‌گاو و مژاره با اعتباری بالغ بر ۴۸ میلیارد ریال گازدار می‌شوند، گفت: در ایام‌الله دهه فجر روستای تنگ‌حمام (چم‌کیوانو) از توابع شهرستان چوار نیز با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال گازدار خواهد شد و این شهرستان نیز در ردیف شهرستانهای سبز استان قرار می‌گیرد.
کشاورز با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه فجر ۳ روستای دره‌شهر با اعتباری بالغ بر ۴۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال گازدار می‌شوند، افزود: این روستاها شامل گرز‌لنگر، دره‌دول و فرهاد‌آباد هستند که با گازرسانی به این تعداد روستا بیش از ۲۴۶ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.
وی با بیان اینکه در این ایام، روستای گنجه از توابع شهرستان ایلام نیز با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال گازدار می‌شود، اظهار داشت: با گازرسانی به این روستا، شهرستان ایلام نیز در ردیف شهرستان‌های سبز استان قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه ۱۱ روستای دیگر در بخش گرمسیری شهرستان هلیلان و یک روستای در دهلران با اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال تا پایان سال‌جاری گازدار می شوند، تصریح کرد: این روستاها شامل بانقلا، پیامن سفلی، علیا و وسطی، چاله‌چاله، سره‌ویان، سول‌آباد، شهمیار، گولاب، تیراندازگه و کپرگه هلیلان و هاویان دهلران هستند.
کشاورز اظهار داشت : در مجموع برای گازرسانی به این تعداد روستا و صنایع ۱۷۲ هزار و ۸۴ متر خطوط و شبکه گاز اجرا شده است
کد مطلب : 617