خبر  »  حقوق و اجتماع3 بهمن 1401 ساعت 8:42

برگزاری نشست هم اندیشی جمعی از بانوان نویسنده و فعال فرهنگی استان ایلام

مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام گفت: نشست هم اندیشی جمعی از بانوان نویسنده و فعال فرهنگی استان با هدف بررسی فرصتها و چالش های پیش روی در حوزه فعالیت های فرهنگی بانوان، برگزار شد.

به گزارش حقنا از ایلام؛ سمیه حیدری در این آیین اظهار داشت: در این جلسه فرصت ها و چالش های پیش روی در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری بانوان در سطح استان و راهکارهای برون رفت از مشکلات و موانع موجود جهت ایجاد هم افزایی بیشتر، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین در این نشست استفاده از ظرفیتهای جامعه زنان استان برای تولید محتوی در زمینه ی زنان و خانواده، بهره گیری از ابزارهای فضای مجازی به عنوان یکی از ابزارهای موثر در امر جهاد تبیین، تاکید بر نقش کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه مناسب فرهنگی اجتماعی در روند توسعه فرهنگی جامعه، تلاش برای تبیین جایگاه زنان و نظام خانواده در دین مبین اسلام، حمایت موثر از بانوان نویسنده و مولف استان، راهکارهای توزیع و نشر تولیدات فکری، فرهنگی و هنری بانوان و انتقال یافته های علمی آنها به جامعه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


در ادامه شاهدخت حیدری، زهرا فتحی و بتول میرزایی سه تن از نویسندگان و مولفان استان ایلام که در سالیان اخیر آثاری را به طور تناوب تولید و روانه بازار نشر استان و کشور نموده اند، در اظهارنظرهایی مهمترین مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت خود را بیان و راهکارهایی جهت برون رفت از وضعیت موجود را ارائه دادند.

همچنین زینب عباسی، مسئول کتابخانه پیامبر اعظم(ص) شهرستان ایلام و رقیه شفیعی، مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام به بیان مشکلات کتابخانه های عمومی و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح استان پرداختند.
کد مطلب : 609