خبر  »  حقوق و اجتماع11 اسفند 1401 ساعت 23:01

افزایش ۲ برابری کمک نیکوکاران برای ساخت مدرسه در ایلامایلام حقنا مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: افراد خیر و نیکوکار امسال میزان مشارکت بیش از ۲ برابری در ساخت فضاهای آموزشی با این اداره کل به نسبت سال های گذشته داشته اند.

جلال حمره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان کمک به صورت ‏نقدی از سوی افراد خیر در داخل و خارج استان که عمده آنها غیر بومی بوده اند، اهدا شده است.‏

وی میزان کمک اهدایی این افراد خیر را ۷۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: میزان مشارکت افراد خیر در سال گذشته ۳۳۰ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل نوسازی مدارس ایلام با ذکر اینکه علاوه بر این کمک های غید نقدی بصورت زمین برای ساخت مدرسه اهدا شده، تاکید کرد: با این میزان کمک ها عملیات احداث ۷۰ فضای آموزشی در مناطق مختلف استان آغاز که امسال در مجموع ۴۰ فضای آن در قالب ۱۶۷ کلاس درس مورد بهره برداری قرار گرفته است.

حمره بیان کرد: مشارکت افراد خیر با توجه به محدود بودن اعتبارهای دولتی برای ساخت و توسعه ‏فضاهای آموزشی بسیار مهم بوده و از افرادیکه دارای تمکن مالی ‏مناسب هستند، دعوت می شود با مشارکت در ساخت مدارس در این کار خیر و خداپسندانه شریک شوند.‏

۱۰۰ هزار دانش آموز ایلامی در مقاطع مختلف در یک هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی به تحصیل اشتغال دارند.
کد مطلب : 655