خبر  »  حقوق و اجتماع21 بهمن 1401 ساعت 0:06

استاندار ایلام در آیین جشن انقلاب در روستای زرانگوش بدره:

دهه فجر مقدمه و زمینه ساز « حق» بود، دکتر حسن بهرام نیا استاندار ایلام در ادامه سفر به شهرستان بدره در مراسم جشن انقلاب در روستای زرانگوش گفت: افتتاح سالن چند منظوره روستای زرانگوش از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور است.

وی اظهار کرد: مردم با حضور گرم و پرشور خود در این جشن بزرگ موجب شدند تا خدمت بصورت مستمر ادامه داشته باشد.

دکتر بهرام نیا در ادامه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ظلم و ستم برای همیشه پایان یافت و دهه فجر مقدمه و زمینه ساز «حق» بود.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: این حق و حقیقت در ۲۲ بهمن محقق شد و بساط نظام شاهنشاهی را بر هم زد.

استاندار ایلام افزود: اگر جشن های انقلاب را با جشن های دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که آنان در آن زمان برای برگزاری جشن ها از ۲۰۰ هزار دلار تا ۷۰۰ هزار دلار هزینه می کردند.

دکتر بهرام نیا افزود: یکی از خدمه های شاه در خاطرات خود چنین آورده که بودجه دو سال کشور سوئیس صرف دو روز جشن در ایران در زمان طاغوت می‌شد و ضیافتی که از پول مردم فقیر و مستمند مردم کشور ایران جمع می شد بجای صرف هزینه های توسعه و آبادانی، صرف ضیافت‌ها آنان می‌ شد.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: در واقع شاه مخلوع ضعف شخصی خود را به این وسیله جبران می کرد اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی جشن هایی که برگزار می شود کاملا مردمی است و در دهه مبارک فجر این هزینه‌ها صرف بهداشت، راه، اقتصاد، درمان و سایر امورات می شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: دشمن تلاش کرد تا جشن انقلاب امسال را محو کند اما مردم به دشمنان تو دهنی محکمی زدند، ،دشمنان غربی و عبری و عربی کور خوانده‌اند و مردم و ملت ما از نسل و تبار شهدا هستند.


استاندار ایلام از افتتاح یا کلنگ زنی ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: مبلغ سه هزار و ۶۹۷ میلیارد تومان برای افتتاح و یا کلنگ زنی این طرح ها هزینه شده است.

گفتنی است، ۲۷ پروژه شهرستان بدره همزمان با دهه مبارک فجر با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال امروز افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.
کد مطلب : 628