خبر  »  حقوق و اجتماع22 آبان 1402 ساعت 23:20

سهمیه ابلاغی مصرف کود در ایلام سالانه 57هزارو 462 تن است

سهمیه ابلاغی مصرف کود در ایلام سالانه 57هزارو  462 تن است
 
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام:  سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام بیان نمود با اشاره به اینکه سهمیه ابلاغی مصرف کود در استان سالانه 57هزارو 462 تن است.
سیامک بیگی اظهار کرد: اجباری شدن مصرف کود استاندارد، لازمه تولید محصول سالم است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: در هشت ماهه سال جاری از مجموع بیش از 23953 تن کودهای ارسالی از مبادی و پتروشیمی‌ها، 20 مورد نمونه کود از انبارهای شرکت تهیه و پس از تکمیل فرم‌های مربوطه جهت آنالیز به مرکز تحقیقات کاربردی نهاده‌های کشاورزی این شرکت ارسال شده است.
وی افزود: اجرای دستورالعمل کنترل کیفیت کودهای شیمیایی در راستای حمایت از کشاورزان و بهره برداران انجام شد.
بیگی در خصوص کیفیت کودهای شیمیایی تدارک شده توسط این شرکت، اظهار کرد: فرایند تأمین، توزیع و مصرف آنها در چهارچوب سامانه کنترل کیفی با نظارت کامل صورت گرفته و از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است.
وی ادامه داد: نتایج مثبت آزمایش‌های مستمر مؤسسات تحقیقاتی و نهادهای نظارتی استان از انبارهای کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مؤید کیفیت بالای کودهای تدارک شده توسط دولت است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام گفت: بر این اساس به همه کشاورزان و مصرف‌کنندگان کودهای یارانه‌ای اطمینان می‌دهیم کیفیت کودهای توزیعی در شبکه رسمی کارگزاری‌های این شرکت، تأیید شده و مناسب است.
کد مطلب : 691